2B Butik Eğitim, Eğitim Ankara, Hazırlık Kursu Ankara, Mezun Grupları, 12.Sınıf, 11.Sınıf, Ara Sınıflar, Koçluk Sistemi, Etüt Sistemi, Rehberlik, Psikolojik Destek
                                       

Öğrenci koçluğu öğrenciler için ihtiyaç duyduğu alanlarda gerekli yönlendirmeleri yapan ve onları sınavlara etkili bir şekilde hazırlayan kişilere verilen addır. Öğrenci koçluğunda en önemli unsur öğrenci ve koçu arasındaki uyum ve işbirliğidir. Öğrenci koçunun genel olarak amacı öğrenciyi belirlemiş olduğu hedefleri konusunda başarıya ulaştırmak için doğru yönde yönlendirmektir. Ayrıca sıkıntı ya da stres altında olan öğrencilere gerekli motivasyonu sağlamaktadır.

Bu sıkıntılı süreçte öğrencinin yaşadığı stres, sıkıntı ve bunalım durumları ile baş edebilmesi için yardımcı olmaktadır. Öğrenci koçu, öğrencisini geleceğe dair hedeflerine ulaşabilmesi için destekleyerek bunun için gerekli olan psikolojik desteği sağlamaktadır. Öğrencisinin eğitim alanında gösterdiği tüm emek ve gayreti olumlu sonuçlara bağlamak için çalışmaktadır. Öğrenci koçluğu öğrencisinin ihtiyaç duyduğu her konuda ona destek sağlamaktadır.

Konu sonrası verilen öğrenme ödevlerinin haricinde öğrenciye özel ödevlendirme yapılır. Bu ödevler günlük veya haftalık olabilir. Öğrencinin deneme sınav sonuçlarındaki eksiklerine göre ödevlendirme yapmanın yanı sıra yeni işlenen konudan eskiye doğru gidilerek ödev verilir. Bu sayede öğrencinin eski konuları unutması engellenir. Söz konusu ödevler yalnızca çoktan seçmeli değil yazılı ve kavram ezberlerini de içerir.

Koçluk görüşmelerinde öğrenci başarısı, soru çözüm hızı göz önüne alınarak öğrenci için ideal sınav çözüm taktiği belirlenir.